Need For Digital

N F D

موفقیت بیل گیتس وmicrosoft

درباره موفقیت های بیل گیتس و سبک کاری ویژه او کتابها و مقالات مختلفی نوشته شده است. مقاله زیر هم نیم نگاهی به 9 ویژگی سبک کاری او انداخته است تا شاید توجیهی برای این همه موفقیت این کارآفرین برجسته پیدا کند.
1. در مکان مناسب و زمان درست دست به کار بزن

گیتس اهمیت معامله IBM را تشخیص داد. او می دانست که آن معامله می تواند تاریخ کاربرد کامپیوتر شخصی را دگرگون کند و او بیش از شش ماه بطور خستگی ناپذیری کار کرد تا شانس موفق بودن را به حداکثر برساند.
2. عاشق فناوری باش

یکی از مهمترین جنبه های موفقیت مداوم مایکروسافت دانش و آگاهی فنی بیل گیتس بوده است.
3. هیچ کس را زندانی خود مکن

گیتس رقیب سرسختی است. هر کاری که کرده برنده شده. به عنوان یک معامله گر، این کار او را یک مذاکره کننده فوق العاده انعطاف ناپذیر می سازد.
4. افراد خیلی باهوش را استخدام کن

گیتس همیشه اصرار داشته که شرکت به بهترین ذهن ها نیاز دارد. در برخی جاها این کار به عنوان نخبه گرایی محسوب شده و انتقاد هایی را برانگیخته ولی اثرات مثبتی داشته است.
5. رمز بقا را فراگیر

گیتس به راحتی می پذیرد که رقبایش بیشتر نبردهای بازرگانی را بخاطر اشتباهات خودشان باخته اند. آنچه او به ویژه در آن مهارت دارد فرار از دام هایی است که دیگران در آن می افتند.

6. جایگاه برتر را برگزین

درک عمیق او از فناوری به عنوان یک شیوه منحصر به فرد از ترکیب کردن داده ها به او توانایی ویژه ای داده که روند های آتی را دریابند و استراتژی مایکروسافت را هدایت و راهنمایی کند. این کار نیز مایه شگفتی در بین طرفداران مایکروسافت و مرعوب شدن رقبای آن شده است.
7. همه پایگاه ها را تحت پوشش قرار بده

عنصر مهم و کلیدی موفقیت مایکروسافت همانا توانایی آن در اداره و کنترل چند پروژه بزرگ به طور همزمان است. گیتس یک فرد چندکاره است و گفته می شود که قادر به انجام چند گفتگوی فنی بطور همزمان است.
8. یک کسب و کار جمع و جور را تدارک ببین

گیتس به حفظ یک ساختار ساده اعتقاد دارد تا او را قادر به حفظ کنترل شرکت کند. هر موقع احساس کند که خطوط ارتباطی در حال کشش یا نامشخص است او در ساده کردن ساختار تردیدی به خود راه نمی دهد.
9. همیشه مواظب کارهایت باش

اکنون بیش از دو دهه است که گیتس در بالای سر کار و حرفه خود است. در این زمان او ثروتمندترین مرد جهان است که برای کسی که هنوز در اوایل دهه چهل سالگی خود قرار دارد بد نیست. با وجود ثروت هنگفت و موفقیت هایش هیچ نشانه ای از کم شدن فعالیت گیتس دیده نمی شود. او می گوید که با این "ترس پنهان" برانگیخته می شود که ممکن است کار بزرگ بعدی را از دست بدهد. او قصد تکرار اشتباهات سایر شرکتهای مسلط کامپیوتری نظیر IBM و Apple را ندارد.
در گذشته خواندیم :
قطعا با خواندن حقایق زیر تعجب خواهید کرد اما این نتیجه هوشمندی و شایستگی فردی است که با فکری نو و پشتکاری عالی توانست تحول بزرگی را صورت دهد.
1 بیل گیتس در هر ثانیه 250 دلار آمریکا درآمد دارد، یعنی 20 میلیون دلار در روز و 8/7 میلیارد دلار در سال
2 اگر 1000 دلار از دست وی بر زمین بیافتد به خودش این دردسر را نمی دهد که برش دارد، چون در 4 ثانیه ای که برداشتنش طول می کشد، این پول عایدش شده!
3 آمریکا در حدود 62/5 هزار میلیارد دلار بدهی دارد و بیل گیتس به تنهایی می تواند ظرف 10 سال تمام بدهی آمریکا را بازپرداخت کند
4 او می تواند نفری 15 دلار به همه ی جمعیت جهان بدهد و باز هم 5 میلیون دلار در جیبش باقی خواهد ماند
5 اگر مایکل جردن یعنی گرانترین ورزشکار آمریکایی هیچ غذا و آبی نخورد و همه ی 30 میلیون دلار درآمد سالانه اش را پس انداز کند، 227 سال طول خواهد کشید تا به ثروتمندی بیل گیتس شود
6 اگر بیل گیتس را به صورت یک کشور تصور کنیم، سی و هفتمین کشور ثروتمند جهان می شود! یا به تنهایی درآمدی برابر سیزدهمین کمپانی عظیم آمریکایی خواهد داشت، حتی بیشتر از آی بی ام.
7-اگر همه ی ثروت بیل گیتس را تبدیل به یک دلاری کنیم، می شود جاده ای از ماه تا زمین با آن کشید که 14 بار رفته و برگشته! ولی ساخت این جاده، 1400 سال طول خواهد کشید و 713 بوئینگ 747 باید برای جابجایی این پول ها پرواز کنند.