Need For Digital

N F D

چرا سکسکه؟

سکسکه ناشی از انقباض دیافراگم، پرده عضلانی درون قفسه سینه است که نقش مهمی در تنفس دارد.در هنگام دم یا فروبردن هوا دیافراگم منقبض و در هنگام بازدم یا بیرون دادن هوا دیافراگم شل می‌شود.

سکسکه یک فعالیت عضلانی اسپاسمی و غیرارادی در دیافراگم است.

معده‌ مملو از غذا می‌تواند دیافراگم را تحریک کند و باعث رشته‌ای از سکسکه‌ها شود.ورزش یا استرس نیز می‌توانند حمله سکسکه را برانگیزند. اما سکسکه اغلب بدون علت مشخصی رخ می‌دهد.

یک فرضیه این است که سکسکه ممکن است بازمانده‌ای از یک بازتاب ابتدایی مکیدن – مربوط به دوران نوزادی- باشد. سکسکه هر کارکردی که در قدیم داشته، در زندگی امروز بیشتر آزارنده است و هر کسی مدعی است که راه علاجی برای آن سراغ دارد.
شیوه‌‌هایی از نگهداشتن نفس،ترساندن ناگهانی،مکیدن قند، نوشیدن آب در حالت وارونه یا حتی انجام دادن ملایم مانور هیلمیک که در اصل برای خارج کردن لقمه گیر کرده در گلو به کار می‌رود.

بسیاری از این اقدامات در واقع به علت متوقف‌کردن موقت ریتم تنفس موثر واقع می‌شوند.

تاریخ ارسال: پنج‌شنبه 14 بهمن‌ماه سال 1389 ساعت 18:01 | نویسنده: سینا | چاپ مطلب 2 نظر

laser

لیزر چیست؟

لیزر از نظر ماهیت هیچ تفاوتی با نور عادی ندارد تنها خواص فیزیکی آن است که آن را از پرتو های نور ایجاد شده توسط سایر منابع متمایز می سازد.

Laser ) سرواژه (Light Amplification by Stimulate Emission of Radiation

که نخستین بار طرح اولیه آن توسط اینشتین ارائه شد که درآن با تابش یک فوتون به یک ذره بر انگیخته  یک فوتون دیگر با همان فرکانس فوتون اول آزاد می شود و با رائه آن شمار فوتون های آزاد شده افزایش یافته که به صورت پرتوی باریکی نمایان می گردد.

مبانی نظری لیزر را آلبرت اینشتین در 1916 میلادی طی مقاله ای مطرح کردولی سالهی نسبتا زیادی طول کشید تا صنعت و فناوری امکان ساخت نخستین لیزر را فراهم کند.چارلز تاونز در سال 1953 میزر (تقویت کننده موج میکروویو) را اختراع کردو خواست آزمایش های خود را حول جایگزینی نور مرئی به جای فرو سرخ ادامه دهد و هم زمان این امر میان آزمایشگاه های گوناگون در سراسرجهان به عنوان رقابتی جدی در نظر گرفته شد.نخستین میزر با استفاده از گذار میکروویودر مولکول های آمونیاک ساخته شد.در سال 1958 نخستین بار پیشنهادفعالیت میزر در فرکانس های نوری در مقاله ای توسط اسکاولو وتاونز داده شد.عبارت لیزر در همان زمان در مقاله ای از <گوردون هولد>،دانشجوی دکترای دانشگاه کلمبیا پیشنهاد شد وتئودورمیمن لیزر پالسی یاقوت را در 1960 ساخت. نخستین لیزر گازی را نیزعلی جوان فیزیکدان ایرانی در سال 1961 با استفاده از هلیم و نئون ساخت. در سال 1962 نیز پیشنهاد لیزرهای نیمه هادی مطرح گردید.استفاده مهم لیزر که ما با آن آشنا هستیم گرافیک لیزری است.

گرافیک لیزری چیست؟

گرافیک لیزری هنر طراحی تصاویر دو بعدی ونمایش آنها توسط پرتو های لیزر بر روی صفحه نمایش اعم از دیوار،ساختمان،پرده،آب ،دود و .... است که با توجه به ماهیت پرتوهای لیزر،نمایشی خارق العاده وفراتر از پخش تصویرتوسط پروژکتورهای معمولی بر پرده های نمایش برای مخاطبان ایجاد می نماید.

منتظر مطالب جدید درباره همین موضوع باشید.

تاریخ ارسال: پنج‌شنبه 14 بهمن‌ماه سال 1389 ساعت 17:22 | نویسنده: سینا | چاپ مطلب 0 نظر